دانلود ‫پروژه سایت گردشگری شهرستان بروجرد ( نوع طراحی: HTML )

Word 484 KB 17656 227
مشخص نشده مشخص نشده کامپیوتر - IT
قیمت: ۲۲,۷۰۰ تومان
دانلود فایل
 • بخشی از محتوا
 • وضعیت فهرست و منابع
 • مختصری در مورد پیشینه تاریخی شهرستان بروجرد

  شهرستان بروجرد در سی و سه درجه تاو پنجاه و سه درجه عرض جغرافیایی و چهل و هفت درجه و سی و شش درجه طول جغرافیایی قرار دارد . ارتفاع آن از سطح دریا 1657 متر میباشد . این شهر از شمال به شهرستان ملایر از جنوب به لرستان و بختیاری از غرب به الشتر و چغلوندی و از شرق به سر بند اراک محدود میشود .
  برجرد در روزگار گذشته گاهی داخل لرستان گاهی جزء عراق عجم و زمانی ولایتی جداگانه و مستقل به شمار می آمده این شهرستان داخل دشتی بنام سیلاخور قرار گرفته که از شمال و جنوب به وسیله کوههای بلند محصور از شرق و غرب دارای زمینهای مسطح و حاصلخیزی است که جهت کشاورزی بسیار مساعد میباشد .
  در مورد وجه تسمیه شهر بروجرد کمتر کسی نظر قطعی داده است حال آنکه مولفان متاخر خصوصا فرهنگ نویسان تلاش کرده اند وجه تسمیه بروجرد را بیابند . از جمله این نویسندگان رضا قلیخان هدایت مولف فرهنگ انجمن آرای ناصری اصل نام این شهر را فیروز گرد دانسته و در توضیح آن نوشته است « شهریست از بناهای خسرو پرویز اکنون به بروجرد شهرت دارد »
  در کتاب گنج دانش نوشته محمد تقی خان متخلص به حکیم الملک بروجرد را به « منوچهر» نسبت میدهد .
  دکتر معین به نقل از فرهنگ اعلام می نویسد « بروجرد ساخته شده ارداشک سیزدهم پادشاه اشکانیان است »
  استاد دکتر سید جعفر شهیدی که از مشاهیر این دیار است در این باره میگوید : بروجرد تغییر یافته ویروگرد میباشد . ویرو شاهزاده اشکانی دستور ساختن شهر مذکور را صادر نمود این شاهزاده در گوراب «نهاوند » حکومت میکرد .
  علاوه بر این شهر به نامهای « بروگرد ولوجرد وروگرد باروگرد»نیز نامیده میشود که استاد سعید نفیسی میگوید : آبادیهایی که در آخر نام آنها پسوند «گرد» آمده است در دوره ساسانیان و حتی قبل از آن ساخته شده اند مانند خسروگرد فیروزگرد … و لذا بنای شهر بروجرد قبل از اسلام حتمی می باشد شهر بروجرد مورد توجه بسیاری از مورخین و سیاحانی که از این شهر دیدن کرده اند قرار گرفته و معمولا در ذکر طبیعت زیبا به تعریف و تمجید آن پرداخته اند از جمله این متون و مکتب میتوان به «مسالک الممالک » تالیف ابواسحاق ابراهیم بن محمد استخری «سوره الارض » تالیف ابن حوقل معجم البلدان تالیف یاقوت حموی (623 هجری – قمری ) « آثار البلاد و اخبار العباد »تالیف ذکریا بن محمود غزنوی ( 764 هجری –قمری ) « نزهت القلوب »تالیف حمد اله مستوفی و بسیاری مقالات و کتب که در این مختصر نمی گنجد اشاره نمود .
  سخن کوتاه در عصر فتحعلی شاه قاجار شاهزاده محمد تقی میرزا احسام السلطنه حاکم خوزستان لرستان و بروجرد بوده و بروجرد را مرکز حکومت خود قرار داد به دستور وی بازار شهر را مرمت کردند و بنای مسجد سلطانی (امام خمینی ) را به اتمام رساندند .ابراهیم بیگ در سیاحتنامه خود مینویسد : از چیتهای بافت بروجرد در ولایت روسیه و تفلیس و خانه های رجال کشور دیده میشود .
  مرحوم حسین حزین بروجردی در کتاب دورنمایی از شهر بروجرد آورده است « این شهرستان از دوران پیش تا اواسط دولت قاجار دارای 1400 دستگاه پارچه بافی بوده و دهکده کارخانه در کنار رودخانه سیلاخور مربوط به کارگران چیت سازی بوده است » و همچنین آورده است « کریم خان زند از پارچه های بافت بروجرد برای خود پیراهن تهیه میکرد .
  علاوه بر صنایع معروف چیت بافی و ورشو سازی و هنرها و فنون تکمیلی این شهر که از شهره خاصی برخوردار بوده است بلحاظ اقلیم طبیعت زیبا و مرکزیت شهری از دیرباز پرورش دهنده صنایع و هنرهایی بوده که امروزه نیز صنایع و هنرهای دیگری به آن وارد شده و برخی به علل مختلف به دست فراموشی سپرده شده اند .

  شهر تاریخی بروجرد
  بروجرد به عنوان یکی از شهرهای باستانی و با سابقه کشور از ارزشهای بسیار زیادی به لحاظ تاریخی – فرهنگی بهرمند می باشد تاریخ دقیق پیدایش این شهر کماکان از موضوعات مورد سئوال ولی آنچه قدر مسلم است براساس شواهد و مدارک مختلف زمان پیدایش آن به دوران پیش از اسلام بر می گردد .
  به لحاظ سیستم شهر سازی دارای شیوه ارگانیک (خود شکل گیرنده ) و از نظر کالبدی واجد خصوصیات معماری و شهرسازی ایرانی –اسلامی می باشد .
  شهر در قالب کلی خود دارای دیوار و باروی یکپارچه و از نظر تقسیمات شهری دارای چهار محله اصلی شامل : دودانگه –صوفیان-یخچال و رازان وبروا بوده است که هر کدام از محلات نیز دارای زیر محلات جزئی تری در داخل پیکره خود می باشد . علاوه بر بافت و پیکره شهری عناصر معماری متعددی در آن وجود داشته و دارند که از آنجمله می توان به مسجد جامع-مسجدامام-امامزاده جعفر-مدرسه حجتیه-دبیرستان امام-مسجد رنگینه-مسجد قلعه-مسجدسید-مجموعه خانه های قدیمی و … اشاره نمود که در این بین مسجد جامع از درجه اهمیت و اعتبار خاصی برخوردار می باشد .


  مسجد جامع
  این مسجد در خیابان جعفری در مرکز قدیمی ترین محله و هسته اولیه شکل گیری شهر (محله دودانگه ) و در کنار بافت قدیم تجاری واقع شده است . این بنا با سابقه بیش از هزارسال یکی از مساجد اولیه اسلامی در ایران است . بسیاری از مردم بر این باورند که مسجد برروی آتشکده ای پیش از اسلام ساخته شده ولی بر اساس مطالعه بررسیهای انجام شده شواهد و مدارکی در این زمینه یافت نشده است . قدیمی ترین آثار یافت شده در آن مربوط به اواسط قرن چهارم هجری یعنی دوره آل بویه می باشد .البته نشانه هایی از وجود مسجد قدیمی تر از نوع مساجد ستون دار اولیه یافت شده که نیاز به بررسی و مطالعه بیشتری دارد . قدیمی ترین بخش بنا فضای زیر گنبد خانه که مربوط به اواسط قرن 4 ه-ق است و شواهد آن در عمق 180 سانتی متری از کف فعلی یافت شده . در دوره بعد یعنی زمان سلجوقیان بنا آباد و از اعتبار کافی برخوردار بوده و تزئیناتی به آن افزوده شده که کتیبه آجری باقیمانده به خط کوفی در دیوار جنوبی گنبد و بالای محراب گواه این مطلب می باشد . متن کتیبه فوق چنین است «بسم اله الهم اغفر امر هذه القبه الصدر الاجل مجد الدین جمال الاسلام عز الملک ابوالعز محمد بن طاهر بن سعید اطااله بقائه » بعد از آن در دوره ایلخانی بنا ظاهرا به دلایل مختلف دچار رکود و ویرانی می شود . در دوره تیموری بنا دوباره تعمیر و بازسازی و بخشهایی به آن افزوده شده است . همچنین در دوره صفوی زندیه و قاجاریه نیز تعمیرات و الحاقی داشته است .
  .
  .
  .
  مقدمه ای بر HTML
  در این درس با ویژگیهای فایلهای HTML یا اچ تی ام ال و نحوه ایجاد یک فایل ساده و نمایش آن در صفحه مرورگرتان آشنا خواهید شد.
  یک فایل HTML چیست؟
  • HTML را اچ تی ام ال و یا اچ تی ام ال بخوانید.
  • HTML برگرفته از حروف اول Hyper Text Markup Language میباشد.
  • یک فایل HTML فایلی از نوع text میباشد که متشکل از markup tag ها میباشد.
  • مرورگر یا Browser از روی markup tag ها می فهمد که چگونه باید صفحه را نمایش بدهد.
  • یک فایل HTML باید دارای انشعاب htm و یا html باشد.
  • یک فایل HTML فایلی از نوع text میباشد که با هر ادیتور ساده ای قابل ایجاد است.
  • وظیفه اصلی تگ های اچ تی ام ال ( markup tags ) بیان چگونگی نمایش اطلاعات میباشد.
  ________________________________________
  میخواهید که یک فایل اچ تی ام ال بسازید؟
  اگر از ویندوز مایکروسافت استفاده میکنید، Notepad را باز کرده (Mac کارها از SimplaeText استفاده کنند. ) و متن زیر را در آن تایپ کنید:  This is my first html page. This text is bold


  سپس فایل را با نام مثلا test.html در درایو c:\ ذخیره کنید.
  برای دیدن فایل اچ تی ام ال بالا در مرورگر یا Brower تان ( معمولا اینترنت اکسپلورر و یا نتسکیپ نویگیتور ) کافی است که از روی منوی File/Open file فایل بالا را از روی محل ذخیره شده بخوانید. ( به آدرس فایل در قسمت Address توجه کنید، مثلا c:\test.html)
  یکی از مهمترین وظایف مرورگرها نمایش صفحات اچ تی ام ال میباشد، چه این صفحات روی کامپیوتر شما ذخیره شده باشند و یا اینکه از اینترنت خوانده شوند. با کلیک روی این لینک فایلی شبیه فایل ذخیره شده توسط شما از روی وب سرور توسط مرورگرتان خوانده شده و سپس نمایش داده خواهد شد!!! ( به آدرس فایل در قسمت Address توجه کنید، مثلا http://www.khaterat.com/html/dars/test.html )
  ________________________________________
  توضیح مثال بالا
  اولین تگ مثال بالا تگ میباشد. از روی این تگ، مرورگر نوع متن یعنی اچ تی ام ال بودنش را یافته و از روی انتهای متن اچ تی ام ال را میبابد.

دانلود مقاله آموزش فرونت پیج و طراحی سایت به همراه تصویرهای مربوطه

نرم افزار Frontpage از جمله نرم افزارهايي است که به کار گيري ابزارهاي قوي کمک شاياني در ساختن سايت وب به کاربران مينمايد. با استفاده از اين نرم افزار نيازي به ايجاد صفحات به طور مستقيم در HTML نمي باشد بلکه با استفاده از فرامين و منوهاي کاملا آشناي

دانلود ‫پروژه طراحی و پیاده سازی یک سایت اینترنتی دینامیک

در اين پروژه که طراحي يک سايت سفارش محصول توسط کاربر که مربوط به شرکت ابزاربندي خراسان است. شامل امکاناتي نظيرايجاد کاربر توسط Admin، ارسال مطلب و برقراري ارتباط با Admin و پيگيري پيشرفت کار توسط کاربر مي باشد، سعي ما بر اين بوده است که بر پايه برن

دانلود ‫پروژه طراحی سایت مجتمع عالی آموزشی و پژوهشی خراسان

در دنياي امروز که رفته رفته تمامي اعمالي که بشر انجام مي دهد به صورت مجازي و از طريق اينترنت به منظور سهولت کار انجام مي شود ، سايت هاي اينترنتي خود را به عنوان يکي از نياز هاي انسان روز به روز بيشتر پيدا مي کنند و هر شرکت ، نهاد ، مجموعه و هر شخصي

دانلود مقاله HTML-اچ تی ام ال

نوشتنHTML براي نوشتن يک سند HTML از هر برنامه پردازشگر Word يا تصحيح کننده متن مثل برنامه هاي Teachtest يا Text Editir در کامپيوترهاي MAC وNotepad ياWordpadمخصوص سيستم عامل Windows که براحتي با برنامه هاي مرتبط سيستم کار مي کنند، مي توان استفاده نم

دانلود مقاله یادگیری HTML (اچ تی ام ال)

آنچه که قبل از يادگيري HTML لازم است بدانيد: براي شروع کار با HTML شما به چيزهايي نياز داريد که در ليست زير آمده است: 1-شما به يک ويرايشگر متن نياز داريد. در ويندوز شما مي توانيد از برنامه Notepad استفاده کنيد. از هر نرم افزار ويرايش متن ديگري استفا

دانلود مقاله یادگیری اچ تی ام ال HTML

آنچه که قبل از يادگيري HTML لازم است بدانيد: براي شروع کار با HTML شما به چيزهايي نياز داريد که در ليست زير آمده است: 1- شما ابتدا به يک کامپيوتر داريد، احتمالاً همين کامپيوتري است که با آن کار مي کنيد و صفحه ما را مي بيني 2- شما به يک ويرايشگر متن

دانلود مقاله آشنایی با فلش Flash

براي ايجاد سايتهاي جذاب وپويا فلش ماکرو مديا يکي از ابزارهاي مفيد مي باشد. با استفاده از اين برنامه ميتوان به يک سايت تعامل و پويا نمايي بخشيد و بدين وسيله جلوه هاي ويژه اي راتوليد نمود .با استفاده ازاين برنامه آموزشي شما عوامل اصلي فلش راشناخته و ق

دانلود مقاله جهانگردی و هتلداری

مقدمه امکانات ارتباطي که دوران معاصر و کنوني در اختيار انسان قرار مي‌دهد امکان جا به جا شدن شمار قابل ملاحظه اي انسان را در پهنه نسبتا وسيعي ممکن کرده است و حرکت واقعي جهانگردي، جهانگردي توده اي و گروهي به سوي کشف افق‌هاي دور دست خصوصا افق هايي

دانلود ‫پروژه رای گیری الکترونیکی

تار جهان گستر (Word Wide Web) دنياي عجيبي است که تکنولوژي هاي مربوط به آن ، اغلب بدون پشتيباني کافي ، عرضه مي شوند و کاربران اين تکنولوژي ها ، همه روزه با واژگان جديدي برخورد مي کنند که باعث سر درگمي آنها مي شوند. براي نمونه مي توان به رشد برنامه ه

ثبت سفارش
تعداد
عنوان محصول