تحقیق SPOOFING

Word 135 KB 32487 22
مشخص نشده مشخص نشده کامپیوتر - IT
قیمت: ۲,۲۰۰ تومان
دانلود فایل
 • بخشی از محتوا
 • وضعیت فهرست و منابع
 • چکیده :

  در دنیای اینترنت و شبکه, هرگاه شخصی از هویت کسی دیگر استفاده کرده و اقدام به سواستفاده نماید را spoofing گویند. این دزدیدن هویت می تواند دزدیدن شناسه کاربری یک شخص و یا استفاده نا به جا از شماره آی پی وی و یا هرگونه اقدام دیگری در جهت جعل هویت شخص مورد نظر باشد. هرگاه شخصی بتواند از راه های گوناگون کارهایی را که شما انجام می دهید از روی اینترنت و شبکه مخفیانه دنبال کند می گویند وی در حال sniff کردن است. از دیدگاه مهندسین شبکه و کامپیوتر این می تواند به مثابه کنترل ترافیک ورودی و خروجی اطلاعات ما بین کامپیوترهای مختلف باشد. کسانی که اقدام به این کار می کنند عموماً برنامه ای را بر روی سیستم شخص قربانی نصب کرده و هرگاه فرد قربانی به اینترنت وصل شد اطلاعات زیر نظر گرفته شده ( بسته به نوع نرم افزار نصب شده روی سیستم قربانی) به ایمیل شخص هکر و یا بهتر است بگوییم شخص sniffer فرستاده می شود.

  کلمات کلیدی

  ARP , IP , TCP/IP , IP/Ethernet , MAC , IP Spoofing , ARP Spoofing , Web Spoofing , MiM attack , DoS,ARPoison ,Parasite, Ettercap , RARP , DNS , man in the middle attack , non-blind spoofing , blind spoofing , ARPWATCH , Hijacking , Cloning ,  IP/MAC .

   

   

   

    مقدمه

  Spoofing  به معنی وانمود کردن به چیزی است که وجود ندارد. در اصطلاحات اینترنتی  Spoofing به معنی وانمود کردن به یک آدرس اینترنتی متفاوت از کسی است که شما برای به دست آوردن چیزی آن را دارا هستید که می توان اطلاعاتی مثل شماره های کارت اعتباری، رمزها، اطلاعات شخصی و یا توانایی انجام اعمالی بااستفاده از هویت شخص دیگری باشد.

  برخی از حملات بالقوه Spoofing  از نظر تکنیکی دشوار هستند و بقیه معمولی.

  برای اینکه شما بتوانید در مقابل Spoofing  از خود دفاع کنید؛ راه های متفاوتی وجود دارد. برخی از حملات روی اشتباه یا درک نادرست کاربر تکیه دارند. ممانعت از نوع حملات مشکل تر است چون کاربران لزوماً دارای مهارت فنی مورد نیاز برای درک آنچه در حال رخ دادن است نیستند. ضمن اینکه تکنولوژی ای که آن ها از آن استفاده می کنند، با استفاده از واژه های غیر فنی خود را بیان نمی کند.

  در این مقاله چندین حمله Spoofing  و راه های دفاعی ممکن در مقابل آن ها مورد بررسی قرار گرفته است.

   

   

  Spoofing : یک دید کلی از برخی تهدیدات کنونی Sooping

  مقدمه

  Spoofing  به شکل های زیادی در جهان کامپیوتر به کار گرفته می شود که هر کدام نیاز به برخی از انواع نمایش جهلی اطلاعات دارند. متدهای متنوع و انواع گوناگونی از spoofing وجود دارد که چهار نوع از آن ها عبارتند از:

  IP

  ARP

  Web

  DNS

  هیچ نوع استفاده قانونی یا مفیدی برای به کار بردن هیچ کدام از انواع spoofing  وجود ندارد. برخی از اهداف می تواند سرگرمی، دزدی ،انتقام و یا برخی اهداف بد خواهانه دیگر باشد. اثر این حملات می تواند خیلی شدید باشد و می تواند میلیون ها دلار هزینه برای ما ایجاد کند و نباید توسط جامعه امنیت اینترنت نادیده گرفته شود.

   

  IP Spoofing

  IP spoofing  برای دسترسی غیر مجاز به یک کامپیوتر مورد استفاده قرار می گیرد. حمله کننده بسته های کوچکی را به همراه یک آدرس منبع به یک کامپیوتر می فرستد که این آدرس مشخص می کند که بسته از طرف یک پورت یا سیستم معتبر آمده است. حمله کننده ها باید برای اجرای این کار برخی مراحل پیچیده را با دقت انجام دهند. آنها باید :

  یک مقصد پیدا کنند

  آدرس IP یک ماشین معتبر را بیابند

  ارتباطات ماشین معتبر را غیر فعال کنند

  از یک ارتباط بین مقصد و میزبان های معتبر نمونه برداری کنند

  شماره های ترتیبی ماشین معتبر را حدس بزنند

  Header بسته را تغییر دهند به طوری که در ظاهر نشان دهد که بسته ها از میزبان معتبری می آیند

  برای برقراری ارتباط با آدرس یک سرویس یا پورت معتبر تلاش کنند

  اگر تلاش ها موفقیت آمیز بود حمله کننده برخی از انواع دسترسی پنهانی را برای رجوع بعدی مستقر خواهد کرد

  سیستم A با فرستادن آدرس سیستم B به جای آدرس خود هویت سیستم B  را جعل خواهد کرد. دلیل این کار این است که سیستم ها به فعالیت درون گروه هایی از سیستم های "معتبر"  گرایش دارند.این اعتبار به صورت یک به یک پیاده سازی شده است. سیستم A سیستم B را معتبر می سازد. IP spoofing به صورت زیر اتفاق می افتد:

  اگر سیستم A سیستم B را معتبر کند و سیستم C سیستم B را spoof کند، در نتیجه سیستم C می تواند به سیستم A دسترسی غیرمجاز پیدا کند.

  یکی از نقاط ضعف IP spoofing این است که C هرگز پاسخ های A را نمی بیند که این یک حمله کاملاً کور ( blind) است. تجربه زیاد و آگاهی از پاسخ های مورد انتظار از طرف مقصد برای اجرای موفقیت آمیز حمله مورد نیاز است. برخی از روش های متداول برای جلوگیری از این نوع حمله، غیرفعال کردن بسته های مسیریابی شده و غیرفعال کردن تمام بسته های خارجی ورودی با آدرس منبع مشابه به عنوان یک میزبان محلی می باشد.

   

   

  ARP Spoofing

  ARP (Address Resolution Protocol) جهت انتساب آدرس های IP به آدرس های سخت افزاری مورد استفاده قرار می گیرد. از یک جدول، معمولاً به نام ARP cache جهت نگهداری رابطه بین هر آدرس MAC با آدرس IP متناظر با آن استفاده می شود. ARP  قوانین پروتکل برای ایجاد این ارتباط و فراهم کردن تحلیل آدرس در هر دو جهت را فراهم می سازد. زمانی که یک بسته دریافتی به یک ماشین میزبان روی یک شبکه فرستاده می شود، وارد یک مسیریاب می شود و از برنامه ARP می خواهد تا یک آدرس MAC مطابق با آدرس IP بیابد. برنامه  ARP  در ARP cache جستجو می کند و اگر آدرس را پیدا کرد آن را طوری آماده می کند که بسته بتواند به طول و شکل صحیح بسته تبدیل شده و به ماشین فرستاده شود. اگر هیچ ورودی برای آدرس IP پیدا نشد ARP یک بسته درخواست با شکلی خاص را به تمام ماشین های روی شبکه ارسال می کند تا بفهمد که آیا ماشینی می داند که آن آدرس IP برای چه کسی است. ماشینی که آدرس IP را به عنوان آدرس خود تشخیص دهد یک پاسخ برمی گرداند. ARP ، ARP cache را برای رجوع بعدی به روز رسانی می کند و بسته ای را به آدرس MAC پاسخ دهنده می فرستد. یک مثال از درخواست ارسال ARP :

  یک نفر ممکن است نتیجه گیری کند که این مدل آدرس دهی نیز می تواند برای تآمین یک میزبان با اطلاعات ناصحیح spoof شود. ARP spoofing نیاز به ساختن درخواست ARP   و بسته های پاسخ جعلی دارد. با فرستادن پاسخ های ARP جعلی، یک کامپیوتر مقصد برای فرستادن فریم ها به کامپیوتر A به جای ارسال به کامپیوتر B ملزم می شود که این کار به فرآیند مسموم کردن ARP   اشاره دارد.

  هم اکنون برنامه هایی وجود دارند که فراین مسموم کردن ARP را اتوماتیک می کند. ARPoiso - ، Ettercap و Parasite. هر سه این برنامه ها دارای قابلیت ایجاد بسته های spoof ARP شده، ارسال از مسیر دیگر و یا اجرای برخی از انواع حملات man in the middle می باشد.

  فعال کردن مقید سازی MAC در یک سوییچ یا پیاده سازی جداوول ARP  ثابت، ممانعت از ARp spoofing را محقق می سازند. مقید سازی MAC باغث می شود تا یک آدرس یکبار به یک آداپتور انتقال داده شود که بدون مجوز نمی تواند تغییر کند.

  مدیریت ARP ثابت تنها در یک شبکه خیلی کوچک به طور واقع بینانه ای تحقق یافته است. در یک شبکه دینامیکی بزرگ مدیریت وظیفه نگهداری از ورودی های به روز رسانی شده غیر ممکن خواهد بود. ARPWATCH برای سیستم های بر پایه Unix تغییرات ARP cache را نظارت کرده و درباره تغییرات به مدیر هشدار می دهد.

  Web Spoofing

  Web Spoofing یک حمله امنیتی است که اجازه می دهد یک دشمن تمام صقحات وب فرستاده شده به ماشین قربانی را مشاهده کرده و تغییر دهد و تمام اطلاعات وارد شده در فرم ها توسط قربانی را مشاهده نماید. Web Spoofing روی هر در جستجوگر (browser) اصلی کار می کند و توسط ارتباطات امن از ممانعت شده است.

 • فهرست:

  ندارد
   

  منبع:

  ندارد

دانلود ‫پروژه Quality Of Services In Internet(کیفیت خدمات)

اينک به جرات مي توان گفت که اينترنت به عنوان شگفت انگيز ترين پديده ارتباطي – اطلاعاتي دهه اخير بصورت جزء لاينفکي از زندگي تک تک ما درآمده است. تا آنجا که برخي معتقدند , براي نسل آينده زندگي بدون اينترنت پوچ , بي معني و غير ممکن خواهد بود. اينترنت دا

دانلود مقاله کاربردهای شبکه

مقدمه اي کوتاه بر کاربردهاي شبکه، تقسيم بندي شبکه ها، نرم افزار شبکه و معروف ترين شبکه هاي موجود از شبکه هاي کامپيوتري مي توان براي مقاصد مختلفي (در شرکتها، يا براي افراد عادي) استفاده کرد. در شرکتها شبکه مي تواند دسترسي به منابع اطلاعاتي را براي تم

دانلود مقاله امنیت شبکه های کامپیوتری

مقدمه مهمترین وظیفه یک شبکه کامپیوتری فراهم سازی امکان برقراری ارتباط میان گره های آن در تمام زمانها و شرایط گوناگون است بصورتی که برخی از محققین امنیت در یک شبکه را معادل استحکام و عدم بروز اختلال در آن می دانند. یعنی Security=Robustness+Fault Tolerance . هر چند از زاویه ای این تعریف می تواند درست باشد اما بهتر است اضافه کنیم که امینت در یک شبکه علاوه بر امنیت کارکردی به معنی ...

دانلود مقاله اینترنت Internet

اينترنت (به انگليسي: The Internet) را بايد بزرگ‌ترين سامانه‌اي دانست که تاکنون به دست انسان طرّاحي، مهندسي و اجرا گرديده‌است. اين شبکه? عظيم جهاني، در اواخر سال ???? م و با انگيزه? همکاري، دسترسي چندسويه به منابع و مهارت‌هاي محاسباتي، و امکان‌پذير ش

دانلود تحقیق بررسی میزان و نوع استفاده از اینترنت

مقدمه تعريف موضوع تحقيق اينترنت، در ساده ترين تعريف، عبارتست از کامپيوترهايي که در سراسر دنيا به هم متصل هستند، شبکه اي که اين کامپيوترها را به يکديگر متصل مي سازد، و متدهاي انتقال اطلاعات روي اين شبکه. منشاء اينترنت را مي توان در ساله

دانلود مقاله سایت وب چیست؟

هر چند ممکن است شما يک کاربر کارآزموده و کار کشته در استفاده از اينترنت باشيد و به راحتي در سايتهاي مختلف گشت و گذار مي کنيد ، نامه هاي الکترونيک ارسال مي کنيد يا ...، اما هنگامي که مي خواهيد يک وب سايت را برپاکنيد، يکي از اولين سوالاتي که به ذهن تا

دانلود تحقیق بوت ها و ربوت ها

روبوت های نرم افزاری، نسخه های نرم افزاری روبوتهایی هستند که برای عمل کردن از طریق قوانین الگوریتمی رفتار برنامه ریزی می شوند. آنها برای ارتباط برقرار کردن با کاربران کامپیوتر یا عمل کردن به عنوان جانشین انسان یا انجام وظایف خاصی از قبیل جستجوی اطلاعات، سرگرم کردن مردم یا کمک در کارهای مربوط به وظایف ایجاد می شوند. مثلاً بوتهای پستی (mail bots) پیام های پست تلکترونیک جمع شده در ...

دانلود پروژه امنیت فناوری اطلاعات

پیشگفتار مفهوم امنیت در دنیای واقعی مفهومی حیاتی و کاملاً شناخته شده برای بشر بوده و هست. در دوران ماقبل تاریخ، امنیت مفهومی کاملاً فیزیکی را شامل می شد که عبارت بود از اصول حفظ بقا نظیر امنیت در برابر حمله دیگران یا حیوانات و نیز امنیت تامین غذا. بتدریج نیازهای دیگری چون امنیت در برابر حوادث طبیعی یا بیماریها و در اختیار داشتن مکانی برای زندگی و استراحت بدون مواجهه با خطر به ...

دانلود تحقیق طراحی وب سایت asp

مقدمه امروزه وب به عنوان یک واقعیت انکارناپذیر سایه خود را در تمامی زندگی اجتماعی، اقتصادی و بشریت انداخته و دارای رشد بسیار سریع در زمینه بکارگیری تکنولوژی‌های جدید است. همزمان با این رشد اعجازگونه وب‌ سایتها از حالت اولیه خود که کوچک و عمدتا ایستا بودند خارج شده و به سمت حجیم شدن و پویایی حرکت کردند. امروزه روی یک وب سایت نرم‌افزارهای متعددی اجرا می‌شوند تا پاسخ وی نیاز ...

دانلود تحقیق تجارت الکترونیکی

تکنو لوژي اطلاعات به سرعت در حال تغيير جهان از شکلي است که ما آن را مي‌شناسيم. اين تغييرات،که در اواخر قرن بيستم آغاز شده، در اوايل قرن بيست و يکم با شتاب بيشتري خود را نشان مي‌دهد. اينترنت، تجارت الکترونيکي و وب سايت اصطلاحاتي هستند که امروزه بسيار

ثبت سفارش
تعداد
عنوان محصول